« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است. »
« قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد »
لطفاً صبر کنید
نام کاربری : رمز عبور :
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ مرا بخاطر بسپار
همواره arianmed.ir همراه شماست
مشاوره خرید تجهیزات پزشکی و اطلاعات دنیای مهندسی پزشکی
خرید کنید، به فروش بگذارید
در فروشگاه اینترنتی arianmed.ir
با هر تخصصی که دارید
تجربه ای متفاوت از خرید تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی
آیا کالای خود را نیافتید ؟
در صورتی که کالای موردنظر خود را پیدا نکردید نگران نباشید.
از اینجا سفارش دهید.
کالای خود را بفروشید
در صورتی که قصد فروش کالای خود را دارید.
از اینجا کالای خود را ثبت کنید.
محل فعلی شما :
صفحه ی اصلی -> مقالات

دستگاه سونی‌ کید( جنین یاب)

یکی از تجهیزات پرکاربرد در حوزه مهندسی پزشکی، دستگاه سونی‌ کید است. از این دستگاه برای محاسبه تعداد ضربان قلب جنین و تشخیص صدای قلب آن به‌کار می‌رود، به این صورت که دستگاه مجهز به یک میکروفون حساس و قوی است که به‌وسیله آن صدای قلب جنین ثبت و توسط یک بلندگو شنیده می‌شود. سونی‌ کید معمولا در مطب‌های پزشک زنان و زایمان، بیمارستان‌ها، مامایی و ... موجود است.

ادامه مطلب

آشنایی با سیستم اندازه گیری فشار خون

یکی از مشکلات حوزه سلامت در جامعه امروزی فشار خون بالا است. این موضوع سبب شده تا شرکت های مهندسی پزشکی برای کنترل فشار خون و اندازه گیری (پایش) به فکر فرو روند و تجهیزات مرتبط با آن را طراحی کنند. این امر تا جایی پیش رفت کرده است که هر فردی بدون نیاز به پزشک نیز میتواند فشار خون خود را اندازه گیری کند.

ادامه مطلب

اطلاعاتی مفید از انواع مختلف فشارخون سنج های پزشکی

فشار خون در دنیای علوم پزشکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو همواره توجه ویژه ای به اندازه گیری و کنترل فشار خون وجود داشته است. برای اندازه گیری فشار خون از دستگاه فشارسنج استفاده می شود.

 

فشارسنج ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند که در زیر با آنها آشنا می شوید.
ابزارهای دستی و ابزارهای خودکار ابزارهای دستی: ابزار دستی اندازه‌گیری فشار خون، همان دستگاه فشارخونی است که عمدتا در مطب پزشکان با آنها مواجه شده‌اید. این ابزارها دارای یک کیسه باد هستند که توسط یک تلمبه بادی کوچک باد می‌شود. پزشک یا فردی که فشار‌خون شما را اندازه‌گیری می‌کند این کیسه را ابتدا به دور بازوی شما می‌بندد و آن‌قدر آن را باد می‌کند تا فشار آن از فشار شریان‌های شما بیشتر شده و بنابراین با فشار وارد کردن بر‌روی شریان‌ها آنها را ببندد. گاهی اوقات برای اطمینان از بسته شدن شریان‌های بازوی بیمار از نبض بیمار استفاده می‌شود. اگر شریان‌های بازوی بیمار بسته شده باشند، دیگر نبضی در ناحیه مچ دست بیمار قابل لمس نخواهد بود. پس از کسب اطمینان از اینکه فشار‌ کاف از فشار شریان‌های بازوی بیمار بالاتر رفته است، پیچ تخلیه باد به آرامی باز می‌شود بدین‌ترتیب فشار‌ در درون کاف به تدریج پایین می‌آید. وقتی این فشار به حد فشار‌خون شریان‌ها رسید، حالا به تدریج شریان باز شده و جریان خون در آن برقرار می‌شود. این امر باعث می‌شود که در مچ دست بیمار هم نبض دوباره برقرار شود.
ادامه مطلب

شناخت سیستم های دماسنج و نحوه عملکرد

در مهندسی پزشکی دماسنج ها فقط برای اندازه گیری دمای بدن استفاده نمی شوند و کاربردهای بسیار وسیعتری دارند. بسیاری از دستگاهها وجود دارد که به وسیله ی دما کنترل می شوند مانند دستگاه اتوکلاو و دستگاه فور. مبحث انتقال حرارت و جرم در اکثر سیستم های پزشکی و حتی غیرپزشکی باید رعایت شود. برای کنترل و اندازه گیری دما، باید از دما سنج استفاده شود. دما سنج ها انواع مختلفی دارند که هرکدام کاربردهای خاصی را دارند. در این مقاله با انواع دماسنج های موجود آشنا می شوید.

ادامه مطلب

توليد فرآورده هاي دارويي استريل- قسمت اول

توليد فرآورده هاي استريل كه نيازمند الزامات خاصي به منظور كاهش احتمال آلودگي ميكربي، آلودگي ذرات يا مواد تب زا (Pyrogen) است، بايد در نواحي تميز صورت گيرد و ورود به اين مناطق براي كاركنان، تجهيزات و مواد از طريق هوابند يا سد هوا (air lock) انجام پذيرد. مناطق تميز بايد در حد استاندارد مناسب نگه داري شده و هواي ورودي به اين محل ها ازفيلترهاي ويژه با كاركرد مؤثر عبور كرده باشد.
 عمليات مختلف تهيه تركيبات، توليد فرآورده و پر كردن محصول، بايد در محل هاي جداگانه در داخل ناحيه تميز انجام پذيرد. عمليات توليد به دو گروه تقسيم مي شود: اول روش هايي كه محصول در انتهاي توليد، استريل مي شود و دوم آن هايي كه قسمتي يا تمام مراحل توليد، به صورت آسپتيك(Aseptic) انجام مي شود. 
نواحي تميز براي ساخت فرآورده هاي استريل براساس خصوصيات محيط مورد نياز، گروه بندي مي شوند. هر عمل توليدي، نيازمند محيطي با سطحِ تميزيِ مخصوص به خود در حين كار است تا خطرات آلودگي هاي ميكروبي يا ذرات در فرآورده ها يا موادي كه به اين مناطق آورده مي شوند، كاهش يابد. به منظور تأمين وضعيت هاي "در حين كار يا فعال" (in operation)، اين مناطق بايد طوري طراحي شده باشند كه سطوح تميزي هوا در حالت "غير كاري يا استراحت" (at rest)  براي آن ها محقق شود.

ادامه مطلب

ليزر و درماتولوژي ( از سري مقالات ليزر و کاربردهاي آن در پزشکي )

ليزر يکي از منابع نوري محسوب مي شود که نور حاصله از آن از نوع امواج الکترومغناطيسي است. اين پرتو طيف وسيعي از نشر را مانند X – ray ،Gamma – ray، محدوده بينايي، ماوراء بنفش و مادون قرمز شامل مي شود. در زمان اختراع اولين ليزر (ليزر ياقوت) در حدود 50 سال پيش که توسط پروفسور ميمن  صورت گرفت، هيچ گاه تصور نمي شد که کاربردهاي اين پديده تا اين حد گسترده و متنوع باشد. امروزه ليزر چنان رشد سريع و همه جانبه اي به خود گرفته است که کمتر رشته اي را مي توان يافت که به طور مستقيم يا غير مستقيم به نحوي از اين نور جادويي بهره نبرده باشد. يکي از مهم ترين و شايد حساس ترين کاربردهاي ليزر در امر پزشکي است که روزانه هزاران نفر با آن تحت درمان قرار مي گيرند. 

ادامه مطلب

تشخيص آمفيزم ريوي با استفاده از صداي غيرطبيعي ريه

در اين مقاله پيشنهاد ما براي متمايزسازي بين يک فرد سالم با بيمار مبتلا به آمفيزم ريه بر اساس صداهاي ريه يک استراتژي طبقه بندي شده ي قوي است. يکي از نشانه هاي آمفيزم ريوي تمام صداهاي ريه شامل برخي صداهاي غيرطبيعي (به عنوان مثال اکتسابي) است، با اين حال طيف زيادي از صداها ممکن است نويز و اکتسابي باشند که دقت بالاي تشخيص را دشوار مي سازند. براي حل اين مشکل ها استراتژي ما اين است که يک رويکرد طبقه بندي شده ي دو مرحله اي بر اساس تشخيص "تنفس غيرطبيعي مطمئن" اتخاذ کنيم. در مرحله ي اول مدل هاي مخفي مارکوف و مدل هاي بيوگرام براي ويژگي هاي اکوستيک و وقوع بخش اکوستيک درهر دوره تنفسي غير طبيعي استفاده مي شود. به اين ترتيب به محاسبه ي دو نوع احتمال تصادفي مي پردازيم. بيش ترين احتمال براي يک بخش متوالي به تنفس غير طبيعي و تنفس طبيعي مربوط است. در مرحله ي دوم، شناسايي بيماران بر اساس تنفس غيرطبيعي مطمئن زماني که اختلاف بين اين دو احتمال بيش تر از يک تعريف شده باشد. استراتژي ما بالاترين نرخ طبقه بندي از ميان افراد سالم و بيمار در ميان 3 استراتژي طبقه بندي اساسي 88/7 درصد به دست آورد که تاييد اين رويکرد ما را نشان مي دهد.

ادامه مطلب

گذري برخريد، فروش و خدمات پس از فروش تجهيزات پزشکي

با توجه به اين که هر شرکت يا بيمارستاني داراي چهار واحد اصلي کارشناسي تجهيزات پزشکي، واحد تعميرات و نگهداري، امور مالي و انبارداري و واحد آموزش، نصب و راه اندازي است و هرکدام داراي وظايفي در رابطه با خريد، فروش و خدمات پس از فروش و رفع نواقص و تنظيم قراردادهاي نگهداري تجهيزات پزشکي است آموزش تئوري و عملي به کارآموزان و فارغ التحصيلان علاقه مند به اين حيطه در واحد هاي ذکر شده الزامي است.

در ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته مهندسي پزشکي شرح وظايفي براي اين افراد عنوان شده که در اين مقاله به طور مختصر به آن مي پردازيم. چرا که آگاهي و شناسايي معايب و محاسن کالاهاي پزشکي و قوانين و آيين نامه هاي  خريد، فروش و خدمات پس از فروش باعث ايجاد يک مسير آسان جهت برقراري ارتباط با مشتري يا کارشناس يا مدير فروش آن شرکت و بيمارستان است.
در اين مقاله نگاهي کلي به سه مقوله مهم (مديريت فروش _ خريد و خدمات پس از فروش) و نکات کليدي آن داريم.

ادامه مطلب

مقالات بیوالکتریک (مهندسی برق پزشکی), الکترونیکسيم كشي مناسب، حفاظت از جان

نویسنده: مهندس نسترن نظارتي
پست الکترونیکی:

 

سيم كشي مناسب، حفاظت از جان

طراحي سيستم هاي سيم كشي مناسب با توجه به لزوم حفاظت جاني افراد در برابر خطر برق گرفتگي در اماكن مسكوني، مراكز صنعتي، بيمارستان ها و... مسئله اي است كه همواره مورد توجه مهندسان و طراحان سيستم هاي برقي قرار مي گيرد. در اين مقاله به معرفي سيستم ارت حفاظتي ، لزوم استفاده از آن و روش هاي  تست ميزان مقاومت زمين پس از نصب اين سيستم مي پردازيم.

ادامه مطلب

مقالات بیوالکتریک (مهندسی برق پزشکی), الکترونیک پردازش‌ ‌سيگنال‌هاي‌ ‌مغزي به چند روش

نویسنده: مهندس محمد کریمی مریدانی
پست الکترونیکی: Karimi.m@srbiau.ac.ir

 

 

 هدف كلي در پردازش سيگنال ها جدا كردن سيگنال هاي اصلي از اغتشاشات وسيگنال هاي ناخواسته بوده و از تركيب سيگنال هاي پردازش شده مي توان به شناخت سيگنال ها پرداخت كه مبحث آناليز را تشكيل مي دهد. با توجه به اهميت پردازش سيگنال هاي مغزي در اين مقاله روش هاي موجود پردازش و آناليز سيگنال هاي مغزي به ويژه سيگنال هاي الكتريكي ظاهر شده برروي پوست سر مورد بررسي قرار مي گيرند.
بررسي مشخصه‌هاي آماري سيگنال هاي مغزي در واقع زير بناي كليه روش‌هاي پردازش سيگنال هاي مغزي است.  هر يك از روش هاي پردازش سيگنال، شرط هايي را روي سيگنال ورودي مي گذارد كه صحت نتايج آن متكي به برآورده شدن اين شرايط است. در ادامه به سه ويژگي مطرح ايستايي     (Stationary‌)، گوسي بودن(Gaussianity)، توزيع دامنه و خطي بودن (Linearity) پرداخته مي شود .

ادامه مطلب

مقالات بیوالکتریک (مهندسی برق پزشکی), الکترونیکطراحي الگوريتم 2000JPEG ‌در نرم افزار MATLAB بهينه سازي فشرده سازي تصاوير ماموگرافي

نویسنده: مهندي آيناز بشارت
پست الکترونیکی:

 

 

 در اين مقاله ،روشي بهينه براي فشرده سازي مبتني بر(Region  of  interest(ROI‌ تصاوير ماموگرافي مطرح مي‌شود. اين طرح  داراي سه مرحله است. در ابتدا يك الگوريتم مبتني برويولت جهت فشرده‌سازي تصاويرماموگرافي، مشابه الگوريتم فشرده سازي 2000 JPEG درنرم افزار MATLAB تدوين شده و در مرحله بعد اين الگوريتم براي تصاوير ماموگرافي بهينه و در راستاي فشرده سازي مبتني بر ROI اين تصاوير تغيير داده مي شود. در اين الگوريتم سعي شده است كه فشرده سازي اين تصاويرآسيبي به ارزش تشخيصي آن ها وارد نكند و به عبارت ديگرPSNR در سطح مطلوب (بالاتر از dB45 ) باقي بماند. در اين الگوريتم به نتايج 91/142 = CR  و  dB =50/23 PSNR‌ پس از بهينه سازي (قبل از اعمال ROI) رسيديم كه در مقايسه با نتايج حاصل در تحقيق هاي مشابه پيشين (80 = CR)پيشرفت قابل ملاحظه اي را نشان مي دهد.

ادامه مطلب

مقالات بیوالکتریک (مهندسی برق پزشکی), الکترونیکروش هاي اندازه گيري حركت ديواره قلب (1) Optical Flow

نویسنده: مهندس سرور بهبهاني
پست الکترونیکی:

بيماري قلبي يكي از بزرگترين علل مرگ در سراسر دنيا است و كاهش اين بيماري يكي از مهم­‌ترين چالش­‌هاي كادر درماني است. تكنيك‌هاي تشخيص، در تخصص قلب، نياز به آناليز تصاوير پيچيده سيگنال ها وتوالي تصاوير به دست آمده، از طريق روش‌هاي تصويربرداري مثل MRI, ECG‌ و التراسوند، دارند. تخمين حركت قلب اطلاعات بسيار مفيدي در مورد عملكرد قلب در اختيار ما قرار مي‌دهد.

‌در گذشته روش هاي زيادي براي آناليز حركت قلب به كار مي‌رفتند، اما به دليل پيچيدگي حركت بطن چپ، عدم حضور ماركرهاي داخلي در عضله قلب و تاثير بطن راست (Right ventricle)‌ بر روي  بطن چپ(Left ventricle)‌ آناليز تصاوير، براي تخمين حركت با مشكلات بسياري مواجه مي‌شد.

ادامه مطلب

قلب؛ برون ده قلبي و حجم ضربه اي

نویسنده: مهندس محمد سعادت
پست الکترونیکی:


قلب؛ برون ده قلبي و حجم ضربه اي

بيماري‌هاي قلبي شايع‌ترين علل مرگ و مير در دنياي مدرن امروزي هستند.مانيتور كردن عملكرد قلب درwww.medicblog.blogfa.com قلب؛ برون ده قلبي و حجم ضربه ايبيماري‌هاي قلبي شايع‌ترين علل مرگ و مير در دنياي مدرن امروزي هستند.مانيتور كردن عملكرد قلب در هنگام پمپ كردن خون و اندازه‌گيري حجم ضربه اي (Stroke volume) ‌از معمول‌ترين فرايندهايي است كه در تشخيص نارسايي‌هاي قلبي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. چندين روش ... هنگام پمپ كردن خون و اندازه‌گيري حجم ضربه اي (Stroke volume) ‌از معمول‌ترين فرايندهايي است كه در تشخيص نارسايي‌هاي قلبي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

چندين روش براي اندازه گيري برون ده قلبي وجود دارد كه مهم‌ترين آن‌ها عبارتند از:
1) كاتتر گذاري
2) التراسوند
3) آنژيوگرافي
MRI (4

ادامه مطلب

نحوه توليد سيگنال‌هاي مغزي و مقايسه عملكرد روش‌هاي مختلف تصويربرداري

نویسنده: مهندس محمد كريمي مريداني
پست الکترونیکی: Karimi_bme@yahoo.com


نحوه توليد سيگنال‌هاي مغزي و مقايسه عملكرد روش‌هاي مختلف تصويربرداري 

  در اين مقاله، ابتدا نحوه ايجاد سيگنال‌هاي مغزي بر اثر فعاليت سلولي مغزي بيان مي‌شود، سپس به روش‌هاي برداشت سيگنال‌ها بدون وارد شدن به جزئيات فيزيكي دستگاه ها پرداخته مي شود. در انتها  نيز مروري مختصر بر روش هاي تصويرگري عملكردي خواهد شد و مزايا و معايب هر يك ذكر مي شود.

ادامه مطلب

سنسورهاي امپدانس مغناطيسي و تشخيص بيماري ديسفاژي، بلعيدن يك لقمه راحت

نویسنده: محسن سبزي نژاد
پست الکترونیکی: mohsensabzinejad@gmail.com

 

سنسورهاي امپدانس مغناطيسي و تشخيص بيماري ديسفاژي، بلعيدن يك لقمه راحت

www.medicblog.blogfa.com , سنسورهاي امپدانس مغناطيسي و تشخيص بيماري ديسفاژي، بلعيدن يك لقمه راحت ديسفاژي (dysphasia) يكي از بيماري‌هاي دستگاه گوارشي است كه باعث ايجاد مشكلاتي در بلعيدن غذا و حتي بزاق دهان و در مواردي سبب عفونت سيستم تنفسي در فرد بيمار مي‌شود. ديسفاژي در اغلب بيماران نتيجه اختلالات نورولوژيك است كه مي تواند در هر يك از مراحل بلع ...

ديسفاژي (dysphasia) يكي از بيماري‌هاي دستگاه گوارشي است كه باعث ايجاد مشكلاتي در بلعيدن غذا و حتي بزاق دهان و در مواردي سبب عفونت سيستم تنفسي در فرد بيمار مي‌شود. ديسفاژي در اغلب بيماران نتيجه اختلالات نورولوژيك است كه مي تواند در هر يك از مراحل بلع طبيعي ،ايجاد شود. از آنجا  كه ديسفاژي تقريبا تمامي ابعاد سلامتي فرد را تحت تأثير قرار مي دهد بنا‌براين تيم درماني شامل پزشك عمومي، متخصص ENT آسيب شناس گفتار و زبان ، متخصص گوارش، متخصص مغز و اعصاب، راديولوژيست، متخصص تغذيه، روانپزشك ، متخصص ريه و سيستم تنفس، دندانپزشك و جراح عمومي است.

ادامه مطلب

مقالات مهندسی پزشکی بالینی سانتریفوژ

چکیده:

چنانچه ذرات در يك نمونه داراي جرم هاي متفاوتي باشند، مي توان براساس اختلاف جرم و تأثير نيروي ثقل آنها را از يكديگر جدا کرد. براي تسريع اين عمل از روشي به نام سانتريفوژ يا ميان گريزش استفاده مي شود. مبناي اصلي سانتريفوژ، اصل گريز از مركز است كه يكي از اصول فيزيك دوران محسوب مي شود. درحقيقت سانتريفوژ توسط نيروي گريز از مركز، ذرات سوسپانسيون را از مايع جدا مي كند. همچنين مي تواند باعث تفكيك دو مايع با تراكم متفاوت شود. اين مايعات مي توانند مايعات بدن باشند (مانند خون، سرم و ادرار). سانتريفوژ با ايجاد نيرويي چندين برابر نيروي جاذبه، باعث افزايش سرعت طبيعي جدايي ذرات با تراكم متفاوت مي شود.
در یک نگاه، سانتريفوژ يك چرخنده فلزي است با حفره هايي كه در آن نمونه هاي مورد نظر قرار داده مي شود و داراي موتوري است كه با سرعت انتخاب شده مي چرخد
.

ادامه مطلب

مقالات مهندسی پزشکی بالینی مدیریت کنترل بیماری های واگیر

مقدمه

در گذشته ای نه چندان دور مشکل اصلی جامعه و مردم بیماریهای واگیر و مرگ و میر بالای ناشی از این بیماریها بود، در حالی که در حال حاضر به علت کنترل بیماریهای واگیر و تغییر کیفیت و شیوه زندگی مردم رفته رفته بیماریهای واگیر جای خود را به بیماری های غیر واگیر داده به صورتی که امروزه مهمترین علل مرگ و میر در جوامع، بیماریهای غیر واگیر خصوصاً بیماریهای قلبی عروقی،سرطانها و سوانح و حوادث می باشند. لازم به ذکر است که گذار اپیدمیولوژیبیماریها از بیماریهای واگیر به غیر واگیر نباید سبب بی توجهی به کنترل بیماریهای واگیر گردد. خصوصاً به علت بازپدیدی بیمایریهایی چون سل و نوپدیدی بیماریهایی چون ایدز و سارس و... به طوریکه از ایدز به عنوان طاعون این دوره یاد می شود.

ادامه مطلب

عفونت هاي بيمارستاني؛ ميكروب هاي زير پوست بيمارستان

نویسنده: افسانه غفاري، مهندس احسان ارجمند حقيقي
پست الکترونیکی: Ghafari@iranbmemag.com - ehsan_a458@yahoo.com


عفونت هاي بيمارستاني؛ ميكروب هاي زير پوست بيمارستان

آنچه درباره عفونت بيمارستاني بايد بدانيم

شايد خيلي نااميدكننده باشد كه يك بيمار پس از بهبود دوره بيماري و بستري شدن در بيمارستان اكنون كه مرخص شده و راهي منزل مي‌شود، كوله‌باري تازه بنام عفونت را نيز با خود از بيمارستان به ارمغان  آورد !عفونت‌هاي بيمارستاني يكي از معضلات و مشكلات نه‌تنها بيمارستانها بلكه تمامي كشور است. ميزان وقوع اين عفونت‌ها كه از حداقل 9/1%  تا بيش از 25% گزارش شده عمق فاجعه را نشان مي‌دهد.  ‌عفونت‌هاي بيمارستاني نه‌تنها به بيماران بلكه به هر فردي كه با بيمارستان تماس دارد اعم از كارمندان، عيادت‌كنندگان، كارگران و غيره انتقال مي‌يابد. 

ادامه مطلب

سيستم مديريت ساختمان Building Management System

نویسنده: ‌مهندس نسترن نظارتي
پست الکترونیکی:


سيستم مديريت ساختمان Building Management System

www.medicblog.blogfa.com سيستم مديريت ساختمان Building Management System ويژگي منحصر به فرد سيستم مديريت ساختمان (BMS)، يكپارچه سازي كليه سيستم‌هايي است كه تا پيش از آن به صورت مجزا استفاده مي‌شدند. اين يكپارچه سازي علاوه برايجاد راحتي و امنيت بيشتر، صرفه جويي در مصرف انرژي را نيز در بر دارد. با به كارگيري تكنولوژي ...

ويژگي منحصر به فرد سيستم مديريت ساختمان     (BMS)، يكپارچه سازي كليه سيستم‌هايي است كه تا پيش از آن به صورت مجزا استفاده مي‌شدند. اين يكپارچه سازي علاوه برايجاد راحتي و امنيت بيشتر، صرفه جويي در مصرف انرژي را نيز در بر دارد. 
با به كارگيري تكنولوژي مذكور مي توان از امكانات متنوع و گسترده اي كه در اختيار ساكنان و كاربران فضاهاي مختلف قرار داده مي شود بهره مند شد. گستردگي كاربري اين تكنولوژي‌‌، بر حسب شرايط محل و سليقه و نياز استفاده كننده گان انتخاب مي‌شود و خصوصيات تجهيزات و تاسيسات داخل ساختمان توسط صفحه نمايشي نشان داده شده، كنترل و مديريت مي‌شود.
 

ادامه مطلب

نگاشت پتانسيل سطح بدن به وسيله 12ليدECG، سيگنال را به رنگ تبديل كنيد‌ - مهندس محمد كريمي مريداني

نویسنده: مهندس محمد كريمي مريداني
پست الکترونیکی: Karimi_bme@yahoo.com


نگاشت پتانسيل سطح بدن به وسيله 12ليدECG، سيگنال را به رنگ تبديل كنيد

www.medicblog.blogfa.com , نگاشت پتانسيل سطح بدن به وسيله 12ليدECG، سيگنال را به رنگ تبديل كنيد‌ نگاشت پتانسيل سطحي بدن (BSPM)رفته رفته به روشي قدرتمند كه مي تواند قدرت تشخيص را نسبت به روش استاندارد 12 ليدي افزايش دهد تبديل شده است.دليل اصلي چنين بهبودي در ثبت و جداسازي عملكرد فيزيولوژيك قلب با استفاده از روش BSPM ‌تعداد بيشتر مكان هاي قرارگيري ...نگاشت پتانسيل سطحي بدن (BSPM)رفته رفته به روشي قدرتمند كه مي تواند قدرت تشخيص را نسبت به روش استاندارد 12 ليدي افزايش دهد تبديل شده است.دليل اصلي چنين بهبودي در ثبت و جداسازي عملكرد فيزيولوژيك قلب با استفاده از روش  BSPM ‌تعداد بيشتر مكان هاي قرارگيري الكترودهاي نمونه بردار در قفسه سينه است.
در اين مقاله روشي براي تقريب نگاشت پتانسيل سطحي بدن (BSPM) ‌با استفاده از سيستم رايج ثبت سيگنال هاي الكتروكارديوگرام 12ليدي بيان مي شود. اين  BSPM ‌شامل بيشتر اطلاعات مكاني-زماني يك سيگنال مشخصه يك بيت است. پردازش سيگنال مورد نظر همراه با جزئيات توضيح داده مي شود. اين الگوريتم شامل يك روش آن لاين شناسايي و ارزيابي است كه مي تواند به راحتي به نرم افزار تجاري  ECGهاي 12 ليدي اضافه شود.

ادامه مطلب

برای دریافت لیست آخرین محصولات ایمیل خود را وارد کنید