« تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است. »
« قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد »
لطفاً صبر کنید
نام کاربری : رمز عبور :
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ مرا بخاطر بسپار
همواره arianmed.ir همراه شماست
مشاوره خرید تجهیزات پزشکی و اطلاعات دنیای مهندسی پزشکی
خرید کنید، به فروش بگذارید
در فروشگاه اینترنتی arianmed.ir
با هر تخصصی که دارید
تجربه ای متفاوت از خرید تجهیزات و لوازم مصرفی پزشکی
آیا کالای خود را نیافتید ؟
در صورتی که کالای موردنظر خود را پیدا نکردید نگران نباشید.
از اینجا سفارش دهید.
کالای خود را بفروشید
در صورتی که قصد فروش کالای خود را دارید.
از اینجا کالای خود را ثبت کنید.

تكميل اطلاعات بيمارستان و معرفي مسئول فني ملزومات و تجهيزات پزشكي

با توجه به اجراي طرح تحول سلامت و ابلاغ سياستها و دستوالعملهاي مربوطه و لزوم حضور مسئول فني در بيمارستانهاي دانشگاههاي علوم پزشكي ، كليه بيمارستانها موظف به تكميل اطلاعات مركز خود و همچنين مسئول فني تجهيزات و ملزومات پزشكي از طريق سامانه ورود ، ترخيص و توزيع كالاي پزشكي به آدرس www.import.imed.ir  با استفاده از نام كاربري و رمز عبور دريافتي مي باشند.براي اين كار پس از ورود به سيستم بايستي قسمت اطلاعات پايه بصورت كامل (شامل تمام آيتمها) توسط بيمارستانها تكميل گردد. 
(فرم تعهدنامه مسئول فني و راهنماي ثبت نام به پيوست مي باشد)
تذكر1: نام كاربري و رمز عبور قبلا" توسط اداره كل نظارت و ارزيابي تجهيزات و ملزومات پزشكي به دانشگاهها و بيمارستانها اختصاص یافته است. (در صورت عدم دریافت لطفا با دانشگاه هماهنگ گردد)
تذكر2: در بيمارستانهايي كه به بخش خصوصي واگذار نشده است، معرفي يك نفر مسئول فني ملزومات و تجهيزات پزشكي كافي است لكن بيمارستان و داروخانه موظف به تكميل مراحل ثبت نام در هر 2 قسمت " بيمارستان" و " داروخانه " مي باشند.

ادامه مطلب

دندان های دیجیتال و ارسال اطلاعات تغذیه ای شما به پزشک

 

 

دندان های دیجیتال جدیدی که در تایوان تولید شده اند ، می توانند برای دکترتان و بر علیه شما به جاسوسی بپردازند. سنسور تعبیه شده در آنها می تواند اطلاعات خوردنی ها ، نوشیدنی ها یا مصرف دخانیات شما را بلافاصله برای پزشکتان ارسال کند.

به گمانم دیگر زمان دور زدن پزشک و دادن اطلاعات غلط به وی گذشته است. حالا دیگر وی به خوبی می داند شما هنگام گفتن جملاتی چون «من واقعا سیگار را ترک کرده ام» یا «من بعد از هر وعده غذایی نخ دندان استفاده می کنم» حقیقت را می گویید یا خیر! زیرا وی یک جاسوس خبره درون دهان شما در اختیار دارد: دندان دیجیتال!


این دندان مصنوعی دارای یک فرستنده بلوتوث است و از سیستم سنسور دهانی برای تجزیه و تحلیل حرکات درون دهان تان بهره می برد. شاید هنگام خوردن و آشامیدن به حرکت دهان تان فکر هم نکنید ، اما این حرکات راه های منحصر به فردی برای شناسایی فعالیت های در حال انجام دهان تان هستند.

خوردن ، آشامیدن و مصرف دخانیات همگی مستلزم حرکات متفاوتی در فک ها است و دندان دیجیتال این حرکات را به کمک شتاب سنج درونی کوچکی ثبت می کند. به محض اینکه دندان حرکتی را در دهان شما تشخیص دهد ، آن را ثبت کرده و برای دکترتان ارسال می کند و این گونه پزشک معالج در جریان عادات بد تغذیه ای یا تخطی شما از دستورات پزشکی قرار می گیرد.

ادامه مطلب

ششمین همایش بین المللی مدیریت بیمارستانی

ششمین همایش بین المللی مدیریت بیمارستانی با همکاری این اداره کل و دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ های 21 و 22 مرداد سال جاری برگزار می گردد.

توضیحات تکمیلینرم افزاری که نشان می دهد کی و کجا دچار استرس شده اید!

محققان آمریکایی اظهار داشتند که نرم افزار تشخیص استرس از الگوهای صدا ، این امکان را فراهم می کند تا تلفن هوشمند ، کاربر را از این که کجا و چه زمانی دچار استرس شده مطلع کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نرم افزار حس استرس (Stress Sense) توسط محققان اینتل در سانتا کلارا کالیفرنیا تولید شده و یک برنامه اجرایی برای تلفن های هوشمند است که به شما می گوید چه زمان و کجا با بیشترین استرس رو به رو شده اید.

ادامه مطلب

حل مشکل ناشنوایان با ساخت دستکش مترجم زبان اشاره

یک گروه از دانشجویان اوکراینی با ابداع یک دستکش که می تواند زبان اشاره را به کلام ترجمه کند، ساده ترین راه حرف زدن افراد ناشنوا با دیگران را فراهم کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بسیاری از افراد ناشنوا از زبان اشاره برای ارتباط برقرار کردن استفاده می کنند؛ این درحالی است که درمیان افرادی که ناشنوایان قرار است با آنها ارتباط برقرار کنند ، تنها افراد معدودی هستند که به زبان اشاره آشنایی دارند. از سوی دیگر ، حتی همه افراد ناشنوا از این زبان استفاده نمی کنند.

یک گروه از دانشجویان اوکراینی در نمایشگاهی در سیدنی استرالیا ، راه حلی برای این مشکل ارائه کرده و دستکشی را معرفی کرده اند که می تواند زبان اشاره را ترجمه کند.

ادامه مطلب

كلاه هوشمند سونی ، ابزاری جدید برای جراحی لاپاراسکوپی

روش جراحى لاپاراسكوپى امروزه به پزشكان اين اجازه را مى دهد تا با ايجاد حفره هايى ريز بر روى سطح پوست و ارسال دوربين و ابزارهای جراحی کوچک ، فرايند را به صورت بسته كنترل كنند. در اين متد بدون اینکه روی سطح پوست اثر چندانی از برش و بقیه باقی بماند ، اندام هاى داخلى (معمولا اندام هاى داخل حفره هاى شكم) به راحتى توسط پزشک مورد عمل جراحى قرار مى گيرند. بسته بودن جراحى و خونريزى هاى بسيار كم باعث شده تا اين روش به عنوان گامی بزرگ در جراحى محسوب شود.

Sony Surgical HeadMount

ادامه مطلب

ربات توانبخشی برای بهبود حرکت بیماران ضایعه نخاعی ساخته شد

پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس رباتی برای توانبخشی به بیماران ضایعات نخاعی و سکته مغزی ارائه کردند که ضمن کمک به آنها برای افزایش توانایی راه رفتن ، به بیمار آزادی حرکت می‌دهد تا خود بیمار نیز برای انجام حرکتی تلاش کند.

ادامه مطلب

جایگزینی یک جمجمه چاپی با جمجمه یک زن برای نخستین بار در جهان

یک بیمار هلندی نخستین فرد در جهان است که ناگزیر شد کل جمجمه اش را با یک جمجمه مصنوعی جایگزین کند.

ادامه مطلب

ساخت دستگاه نمایشگر دارو در بدن

محققان موفق به ساخت دستگاه نمایشگر وضعیت دارو در بدن شدند که با استفاده از نانوذرات مغناطیسی می‌تواند اطلاعات ارزشمندی درباره مسیر حرکت دارو و تأثیرگذاری آن در بدن ارائه کند.

این محصول جدید موسوم به Bio Assay توسط شرکت Rainbow Coral و با همکاری یک شرکت ریسک پذیر به بازار عرضه شده است.

این دستگاه سنجش سمیت خودکار از نانوذرات مغناطیسی زیست سازگار استفاده می‌کند تا با این نانوذرات سلول‌های سرطانی را مغناطیسی کرده و بصورت سه بعدی چاپ کند. این دستگاه جدید بسیار سریعتر از فناوری چاپ زیستی که در حال حاضر در بازار وجود دارد ، کار می‌کند.

این دستگاه وضعیت دارو را در بدن رصد می‌کند و در نهایت به کاربر در مورد چگونگی توزیع ترکیب شیمیایی و این که مواد وارد شده به بدن چه تأثیری روی بافت‌ها گذاشته ، اطلاعات می‌دهد. نتایج یافته‌های محققان در مسیر تولید این دستگاه در قالب مقالاتی در نشریات Nature Nanotechnology, Nature Protocols, Tissue Engineering and Nature Reviews Cance به چاپ رسیده است.

منبع: ایسناتولید پوشش دندان برای جلوگیری از پوسیدگی

دانشمندان ژاپنی یک پوشش میکروسکوپی تولید کرده که دندان را پوشانده ، آن را سفیدتر جلوه می‌دهد و مانع پوسیدگی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پوشش دندانی جدید دانشمندان ژاپنی یک ماده مقاوم و فوق انعطاف پذیر به نام هیدروکسیاپاتیت (hydroxyapatite) است ، مواد معدنی اصلی در مینای دندان که می تواند خط پایانی برای دندان های حساس باشد.

ادامه مطلب

تولید نانوبیوکامپوزیت برای ساخت لنزهای چشمی و LED

پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به تازگی نانو بیوکامپوزیتی برای تولید لنزهای چشمی و صنایع الکترونیک تولید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این پژوهش محققان کشور موفق به تهیه نانوبیوکامپوزیت سلولز باکتریایی/سیلیکا و معرفی آن به عنوان جایگزین مناسب سلولز گیاهی شدند.
استفاده از سلولز باکتریایی به جای سلولز گیاهی در تولید مستقیم نانوبیوکامپوزیت و به دست آوردن سلولز کاملا سفید شده که نیاز به هیچ گونه رنگ بری ندارد ، یکی از نوآورانه ترین ویژگی های این طرح است. از ویژگی های سلولز گیاهی ، می توان به قرار گرفتن سلولز گیاهی در شمار مواد ایزوتروپیک اشاره کرد که به علت درهم تنیدگی ، سطح ویژه ، استحکام و مدول بالا ، این سلولز می تواند به عنوان ماده زمینه (ماتریس) شناخته شود و خواص خود را در نانوبیوکامپوزیت به خوبی نشان دهد.

ادامه مطلب

راه رفتن با پای رباتیک

محققان توانسته اند با استفاده از پای روباتیک توان راه رفتن را به یک خانم 27 ساله باز گردانند که به دلیل معلولیت ناچار به استفاده از صندلی چرخدار بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این پاهای روباتیک موتور دار که با استفاده از فیبرکربن ساخته شده است ، 90 هزار پوند برای سوفی مورگان هزینه برداشته است.
سوفی با انگشت شست دست خود ، جوی استیکی را که به کمرش متصل می شود حرکت می دهد. همین حرکات کافی است تا روباتی که به پایش متصل شده ، پای او را حرکت داده و راه رفتن آغاز شود.

ادامه مطلب

فناوری که افکار تهدیدآمیز را شناسایی می کند

محققان به نوعی از تکنولوژی دست یافتند که با استفاده از آن می‌توان هرگونه افکار تهدید آمیز را حتی قبل از آنکه در مغز انسان به جریان بیفتد ، شناسایی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان پروژه‌های پیشرفته دفاعی (DARPA) ، حدود 5 سال پیش برای راه‌اندازی ارتشی با تکنولوژی تشخیص بصری تهدیدهای ذهنی ایجاد شده است.

ادامه مطلب

پرداخت تسهيلات 10 تا 100 ميليون توماني به طرح‌هاي ‌كارآفريني‌

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان نور، مهدي اسماعيلي پيش از ظهر امروز در جلسه كارگروه اشتغال شهرستان نور شيوه‌هاي سنتي اشتغال را مناسب ندانست و افزود: شيوه اشتغال بايد از حالت سنتي خارج و نيروهاي كار نيز بايد توانمند شوند. وي افزايش مهارت‌ها و ظرفيت‌هاي اشتغال را از عوامل مهم ايجاد اشتغال ذكر كرد و ادامه داد: در اشتغال‌ها بايد اولويت به سرپرست خانوار داده شده و به شايسته سالاري در مشاغل توجه شود.

ادامه مطلب

شرکتهای خصوصی فعال در حوزه تجهیزات پزشکی ، تاجر نیستند

دکتر ابراهیم متولیان، رییس مرکز مدیریت و هماهنگی امور بازرگانی وزارت بهداشت به نمایندگی از بخش دولتی و در پاسخ به اظهارات محمدیان کم کاری دولت را مربوط به سال های قبل دانست و گفت: سیاست فعلی دولت بر هم افزایی میان این دو بخش استوار است و اگر هم در گذشته کم کاری از سوی دولت دیده شده، بخشی مربوط به نگرش و بخش عمده آن مربوط به آفت بخش خصوصی است.
قائم مقام وزیر بهداشت در ادامه افزود: چنان که با آغاز مذاکره بخش دولتی با یکی از شرکت های خصوصی، سایر شرکت های این حوزه با ارسال شب نامه و تخریب مسوول دولتی عقد قرارداد همیشه مانع از همکاری بوده اند، ولی هم اکنون وضعیت تغییر کرده است.

ادامه مطلب

مدل رياضي تغييرات سلول سرطاني

محققان دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي ، مدل رياضي جديدي براي توصيف تغييرات جمعيت سلول ‌هاي سرطاني در فازهاي مختلف چرخه تکثير سلولي ارائه كردند.

by iranmedical.netبه گزارش ايران مديكال ( www.IranMedical.net ) به نقل از روزنامه جام جم ، مقاله مربوط به طرح مدلسازي رياضي سرطان كه با همكاري کيانوش عزيزي و محمدرضا اميني ، دانشجويان دانشكده مهندسي مكانيك دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و با راهنمايي و نظارت دکتر علي غفاري ، استاد اين دانشکده اجرا شده ، عنوان مقاله برتر هفدهمين کنفرانس مهندسي پزشکي ايران را كسب كرده است.

در اين پژوهش ، مدل رياضي جديدي براي توصيف تغييرات جمعيت سلول هاي سرطاني در فازهاي مختلف چرخه تکثير سلولي ، جمعيت سلول هاي ايمني ، غلظت و ميزان سميت داروها پيشنهاد و يک پروتکل درماني بهينه طراحي شد.

بر اساس اين مقاله ، نتايج شبيه سازي نشان مي دهد پس از هفت نوبت شيمي درماني ، طي پنج روز تعداد سلول هاي سرطاني به صفر رسيده و تا حدود شش ماه پس از آخرين نوبت شيمي درماني سلول هاي سرطاني در سطح پاييني قرار خواهند گرفت.لیوان هوشمند تشخیص‌دهنده میزان قند مایعات در كشور ساخته شد

لیوان هوشمند جهت تشخیص میزان قند مایعات برای استفاده افراد دیابتی و غیردیابتی با قابليت حمل عمومی به منظور حفظ سلامتی افراد در جهاد دانشگاهی هرمزگان ساخته شد.

مریم دهقان خلیلی، عضو مرکز رشد واحدهای فناوری جهاد دانشگاهی هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خلیج فارس، در خصوص لیوان هوشمند تشخیص‌دهنده میزان قند مایعات اظهار كرد: لیوان هوشمند تشخیص دهنده میزان قند مایعات سیستم الکتریکی مرکبی است که می‌تواند میزان قند محلول در مایعات را برای فرد استفاده کننده از این لیوان مشخص كند.

وی افزود: قند مواد خوراکی شامل قندهای منوساکاریدی، دی ساکاریدی و پلی ساکاریدی است كه تمام این قندها در بدن تجزیه و به قند منوساکاریدی به ويژه گلوکز تبدیل می‌شوند.

 

منبع: خبرگزاری ایسناساخت ربات جراحی که مجهز به حس لامسه است

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، نمونه ابزار رباتیکی مجهز به حس لامسه را طراحی و پیاده سازی کردند که قادر به شناسایی شریان های معیوب و یا دارای گرفتگی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی ابوئی مهریزی ، مجری طرح ، با بیان اینکه در فاز اول این تحقیقات مطالعاتی در زمینه حس لامسه مصنوعی و روش های یافتن شریان مخفی داخل بافت انجام شد ، افزود: برای این منظور با مطالعات میدانی که در داخل اتاق های عمل صورت گرفت ، مشخص شد که در اتاق های عمل معضل عدم توانایی حس لامسه طبیعی جراح در تشخیص گرفتگی شریان در اکثر عمل های جراحی باز عروق وجود دارد.

ادامه مطلب

ساخت قرص دیجیتالی

داره نظارت بر غذا و داروی آمریکا یک قرص جدید دیجیتالی را تایید کرده است که هم می تواند وقتی بلعیده شد آن را نظارت کرد و هم در مورد چگونگی واکنش بدن به دارو به پزشک اطلاعات دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ شرکت "سلامت دیجیتال پروتئوس" ، سازنده این قرص می گوید: از این قرص دیجیتالی می توان برای درمان شیزوفرنی، ام اس ، هانتینگتون، پارکینسون ، آلزایمر و دیابت استفاده کرد.

هر قرص حاوی حسگر بسیار کوچکی است که می تواند از طریق یک سیستم بازخورد سلامت دیجیتالی با پزشک ارتباط برقرار کند و اطلاعات مهمی را در مورد رفتارهای دریافت دارو و چگونگی واکنش بدن به دارو منتقل کند.

ادامه مطلب

بازوی رباتی توانایی حرکت کردن را به دختر دو ساله هدیه کرد

یک بازوی رباتی که توسط یک چاپگر سه بعدی ساخته شده است ، امکان حرکت بازو را برای دختر بچه 2 ساله ای که مبتلا به خمیدگی مادرزادی مقاوم مفاصل بوده فراهم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر ، "اما" دختر بچه دوساله ای که به صورت مادرزادی از بیماری خمیدگی مقاوم مفاصل رنج می برد و این شرایط بر قدرت ماهیچه های وی تأثیر گذاشته است ، با کمک یک بازوی رباتی که توسط یک چاپگر سه بعدی اسکلتی ساخته شده ، توانست قدرت لازم را برای بلند کردن اشیاء بدست آورد.

ادامه مطلب

برای دریافت لیست آخرین محصولات ایمیل خود را وارد کنید